Debil neví, že je debil

Pávek mluví z dominantní pozice. Západ dominuje světu a on je špičkový západní politik. Západ si může vybírat, kdo je partner a kdo konkurent. Jak to, že si neuvědomuje západní méněcennost?

Vysvětlení by se možná našlo. Komunisté ideologii nazvali vědou. Lidé uvěřili. Člověk je přirozeně nábožensky založen. Když lidé nemají náboženství, uvolněný prostor vyplní ideologií. Ideologizace je asi hlavní problém Západu. Ideologické nesmysly jsou přijímány s neotřesitelnou vírou. Přitom nositelé ideologie věří, že mají vědecké poznání. Vysoké školy sypou zblblou masu, která například věří, že existuje mnoho pohlaví. Skálopevně se dnes běžně věří větším nesmyslům než je placatost Země.

Ideologicky debilizovaná společnost se snadno ovládá. Ztráta kontaktu s realitou působí naprosté zmatení. Bloudící ovce vodí demagogové. Díky tomu se může stát presidentem primitiv jako je Pavel. Tento stav však nutně vede k mocenskému úpadku. Západ jede jen ze setrvačnosti. Obyvatelstvo je díky svému zblbnutí a nevědění méněcenné.

Debil neví, že je debil. Blázen neví, že je blázen. Ideologický pomatenec neví, že je díky svému světonázoru méněcenný. Pávek neví, že je Západ méněcenný. Myslí si, že někomu můžeme vládnout. Po tom co ideologové Západ přísně separovali od dědictví zlého bílého muže, jde Západ ke dnu. Nemůžeme radit nebo vládnout ani Africe. Na Čínu a Rusko může Pávek zapomenout. Už Aristoteles říkal, že hlupákovi přirozeně náleží poddanství. Stav společnosti vylučuje západní světovládu. Pávek to však neví…

Vít

Skalský

About the author