Olympijské hry jsou proruské

Každý vzdělaný člověk dnes ví, že existuje nutná vazba mezi patriotismem, nacionalismem, rasismem, fašismem a antisemitismem. Tyto politické fenomény se nikdy neobjevují izolovaně. Proto pokrokový vzdělanec požaduje zrušení hranic. No borders! Je třeba vyhnat nahnědlé blbečky ze smrdutých doupat národních států!

Něco jiného představuje ruský invaze na Ukrajině. Ruská imigrace v této podobě není obohacující. Všechny ostatní imigrace obohacují, jen tato nikoli. Jde o to, že Ruská federace je nahnědlá. RF vyndává ze skříně kostlivce silného státu, patriotismu a autority. Proto pokroková levice pouze v tomto případě usiluje o dodržení státní hranice. Nejde o paradox. Hranice musí být zrušeny, ale nesmí vyrůst nové!

Proruští aktivisté jsou silně propojeni se sportovním fanouškovstvím. Na Václaváku při protivládních demonstracích se pohybuje stejná sorta lidí jako při sportovních událostech. Jde o primitivní dezoláty se státními vlajkami v rukách. Typické je, že chybí vlajky EU, BLM a LGBT.

Olympijské hry představují to nejhorší z evropské tradice. Již ve starém Řecku byly spojeny s lokálním patriotismem. Směli startovat jen muži. Vítězové byli oslavováni jako polobozi. Naštěstí dnes víme, že šlo jen o erupci toxické maskulinity bílého muže.

Moderní pojetí olympijských her je plně v kontextu evropské nadřazenosti. Evropan chce ukazovat ostatním, co je dobré. Chce soutěž kontinentů a států. Jaká soutěž kontinentů? To má být vnímán Evropan jako běloch a Afričan jako černoch? Vždyť pokroková věda ukázala, že rasa i pohlaví představují konstrukty bělošského utlačovatele.

Fašizoidní tradice olympijských her by neměla pokračovat. Zase budou deozoláti mávat fanglemi. Budou jitřeny předsudečné národní a rasové identity. Běloch nemá žádnou supremaci, aby vnucoval ostatním jeho pojetí sportu. Takto se budou probouzet i proruské narativy.

Otazník je také nad samotnou Paříží jako dějištěm příští olympiády. Město ochromují nacionální socialisté. Chtějí předčasné odchody do důchodů. Něco podobného se neslučuje s liberální demokracií. Olympijské hry by se vůbec neměly konat v Evropě nebo USA. Již dále nesmí pokračovat dominance evropské kultury. To bychom podporovali proruské narativy. Nejen, že by se neměli zúčastnit ruští sportovci, ale olympijské hry by se neměly vůbec konat. Zaprdění Češi, když se chtějí mermomocí zúčastnit této staroevropské exhibice, mohou startovat za africké týmy. Alespoň se zbaví rasistických předsudků. Již dále by neměly být soutěže mezi rasami a státy. Pokrokový euroobčan je pouze předstupněm světoobčana.

Vít Skalský

About the author